Potpredsjednica Stranke slobode i pravde, Marinika Tepić, osudila je upotrebu zvučnog topa od strane policije u Beogradu tokom protesta i optužila predsjednika Srbije, Aleksandra Vučića, za nasilje prema vlastitom narodu.
Tepić je na društvenim mrežama označila Vučića kao teroristu, tvrdeći da je upotrijebio zabranjeno oružje protiv građana i mladih ljudi koji su organizirali protest.
U službenom saopćenju stranke, Tepić je istakla da Vučić preuzima operativna naređenja u policiji i da je, zbog nezadovoljstva velikim brojem ljudi koji su prisustvovali protestu, posegnuo za zvučnim topovima, čija je upotreba protiv civila strogo zabranjena.
Poručila je da je Vučićova mržnja prema narodu dostigla vrhunac, a napad na protestante, prema njenim riječima, pokazuje da vlast u Srbiji nema legitimitet.
Stranka slobode i pravde zaključuje da Vučić neće uspjeti ugušiti volju naroda nasiljem.