Šef Kluba DF-a u Predstavničkom domu Parlamenta FBiH Mahir Mešalić uputio je na današnjoj sjednici poslaničko pitanje ministrici prometa i komunikacija Andrijani Katić i direktoru BH Telecoma Amelu Kovačeviću i Nadzorni odbor ovog preduzeća.
- Javnost i parlamentarci nisu upoznati vezano za zaduživanje BH Telecoma u iznosu od 745 miliona KM. Želio bih kao poslanik da mi se kaže zbog čega se zadužuje BH Telecom za taj iznos, po kojim kamatnim stopama, od koga i šta je namjera tog zaduživanja u konačnici?
- Svjedoci smo da je Kovačević kazao da je to poslovna tajna, međutim kada je riječ o tolikom novcu većinom građana FBiH, jer je FBiH većinski vlasnik, postavljam pitanje kako je moguće da su te informacije tajne - pitao je Mešalić.