JASNA PORUKA

Mehmedović: BiH će biti država sa ili bez Dodika i njegovih sljedbenika

Mehmedovic2

Zastupnik SDA u državnom Parlamentu Šemsudin Mehmedović oglasio se na Facebooku gdje je poslao jasnu poruku predsjedniku RS Miloradu Dodiku.

"Bosna i Hercegovina je država i bit će, sa ili bez Dodika i njegovih sljedbenika", poručio je Mehmedović i dodao:

"Dodik se igra s vatrom!".

Mehmedović je današnju situaciju usporedio sa onom prije nekih 80 godina.

Izlazak na Egej u Grčkoj

"A u slučaju "izlaska na Egej u Grčkoj uključujući i solunsku luku" koju je Hitler obećao Srbiji ukoliko dođe do "bilo kakvih teritorijalnih promjena na Balkanu" kao i u slučaju pitanja državne imovine i funkcionalnosti BiH, velikosrpski program je uvijek vođeni istim motivom, "preuzimanje posjeda i potom vlasništvo nad teritorijom drugih zemalja i imanjem na njemu.

Ne treba sumnjati da je Srbija, u nekom drugom razvoju situacije, dobila "izlaz u Egejsko more, uključujući i Solun", kako na tim prostorima ne bi bilo više od 5 posto grčkog stanovništva i da bi Beograd doneo zakon o srpskim nekretninama koji bi se proširio na ove teritorije u Grčkoj. Ne postoji zemlja na Balkanu koja je sigurna od monstruma koja je iz želje da opljačka Beograd pokrenula i vodila jedan svjetski i četiri balkanska rata (dva prije Prvog svjetskog rata, jedan na ruševinama Kraljevine Jugoslavije i jedan na ruševinama SFRJ) i inspirisala Hitlera za program bespomoćnog naoružanja od budžetskog deficita, a zatim i vojnih napada na uspavane komšije što je dovelo do ponovnog svjetskog sukoba i holokausta kojem je Srbija dala zapažen Prodemokratske, probosansko-antifašističke snage trebale bi pokrenuti snažnu kampanju podizanja svijesti u američkom Kongresu i EU o opasnosti koju predstavlja srpski nacionalni program/srpski svijet za stabilnost cijelog Balkana, a posebno politike SNSD-a i njegovih koalicionih partnera u RS-u.

Ova kampanja bi trebala zagovarati izlazak jedinice EUFOR-a u Brčkom kako bi se obeshrabrile separatističke težnje koalicije okupljene oko SNSD-a i smanjile snage iste, kao i obavezu predsjednika Srbije da se u riječju Daytona izjasni da je BiH država Bosanski Srbi kojima trebaju biti odani i kojima su demokratski napredak i funkcionalnost također bi trebali pokušati osigurati da Srbija ne podrži otcjepljenje RS-a od BiH i njeno pripajanje Srbiji. Da li je realno očekivati od današnje vlasti u Srbiji na čelu sa istom onom koja bh. državljanima smatra ostacima osmanskog elementa. (da 1 Srbin ubije 100 Bošnjaka).

Monstruozna politika

O kakvoj monstruoznoj politici i licemjernom predsjedniku govori posljednjih nekoliko godina u kojoj je pokazao svoje igrače i čvrst odnos sa balkanskim podzemljem. Sagovornike u inostranstvu, uključujući Parlament Velike Britanije, treba upozoriti ako dozvole stupanje na snagu Zakona o nepokretnoj imovini RS da će u Bosni i Hercegovini dobiti srpski Egej i Solun i da će roditi događaj koji više neće moći kontrolirati čak ni članstvom u EU i NATO. Srbija nakon usvajanja ovakvog zakona u BiH i eventualnih ograničenih reformi Ustava BiH kojim bi se «srpski član Predsjedništva BiH» iz RS-a ništa neće stati na put davanju zelenog svjetla rukovodstvu RS-a da donese novi Ustav RS-a koji bi RS definisao kao entitet srpskog naroda i organizovao referendum o nezavisnosti pozivajući se na elemente državnosti koji bi dobili takvim razvojem situacije.

Ako je tačna informacija da je trideset zemalja svijeta već spremno priznati RS, Srbija bi gotovo sigurno uvjetovala ulazak u NATO od strane SAD i EU ne protiveći se priznanju RS od strane država koje to žele i da NATO obezbijedi nezavisni RS. S druge strane, prema važećem međunarodnom pravu, pravo na to nemaju ni RS ni Srbija.

Prema Povelji UN-a, Bosna i Hercegovina je imala pravo na kolektivnu i svoju individualnu odbranu od agresije Srbije i Hrvatske, pa je protiv nje uveden embargo na naoružanje, koji je ostao na snazi tijekom cijelog rata protiv Bosne i Hercegovine. I visoki predstavnik u BiH, kao glavni tumač građanskog aspekta Dejtonskog mirovnog sporazuma, u koji ulazi poseban status ESLJP-a, imao je obavezu provesti sve presude ESLJP-a u predmetima koje su građani BiH donijeli pred Sudom donio odluke koje su ojačale dezintegrativne, velikodušne snage u Bosni i Hercegovini. Ovo nije razlog za apatiju i pasivnost već poziv na buđenje, prije svega onih koji u ime BiH danas upravljaju procesima i vrše vlast ili im se samo čini", poručio je Mehmedović.

Ovaj sadržaj vam se ne prikazuje jer ste onemogućili Embed kolačiće