Bivša prva dama SAD-a Michelle Obama nedavno je odlučno odbacila glasine o razvodu s Barackom Obamom, i to s osmijehom i jasnom porukom: broj objava na Instagramu nije mjera nečijeg braka.
„Imamo 60 godina i ne moramo objavljivati svoje fotografije na Instagramu svake minute svog života“, izjavila je Michelle u intervjuu za emisiju „Wild Card“ na NPR-u, čime je naglasila da dubina odnosa ne zavisi od broja javnih pojavljivanja.
Dodala je da nedostatak zajedničkih fotografija podstiče spekulacije o kraju njihovog braka: „Ne biste znali šta radimo svake minute svog dana. Da, pretpostavljam da smo slavni, ali mi smo ljudi u šezdesetima. Ne pravimo selfije non-stop.“
Istovremeno, Michelle je istakla koliko cijeni roditeljski angažman svog supruga, uprkos njegovim ogromnim profesionalnim obavezama.
Osvrnula se i na javnu kritiku koja već godinama prati njenu porodicu, pa tako i na nagađanja zbog odluka da ove godine ne prisustvuje određenim događajima.
Naime, Michelle je izazvala šuškanja jer nije bila prisutna na sahrani bivšeg predsjednika Jimmyja Cartera, kao ni na inauguraciji Donalda Trumpa, gdje je Barack Obama bio prisutan.
„Jedna od najvažnijih odluka koje sam donijela ove godine bila je da ostanem kod kuće i ne idem na sahrane, inauguracije i sve ostalo na što sam trebala ići“, rekla je. „To je bio dio mog ličnog puta – da radim ono što želim, a ne ono što drugi očekuju od mene. Ovo su moji izbori i s njima moram živjeti. Ne žalim ni za čim.“
Michelle je ranije ove godine izjavila da bi, da je imala bračnih problema, to bilo javno poznato: „Da sam imala problema s Barackom, svi bi znali. Moj brat bi znao. Riješila bih to javno.“
U intervjuu iz aprila oštro je kritikovala stalne spekulacije o razvodu: „Do te mjere da ljudi nisu ni shvatili da sam sama donosila odluke, već su odmah pretpostavili da ćemo se Barack i ja razvesti. Zar ne? Kao da odrasla žena ne može samostalno odlučiti o svom životu. To je ono što nam društvo radi.“