Vezni nogometaš FK Sarajevo, Muhamed Buljubašić, postao je novi igrač turskog kluba Rizespor.
Dvadesetogodišnji Buljubašić jučer je uspješno prošao ljekarske preglede i potpisao četverogodišnji ugovor s timom iz Turske.
Prema uslovima transfera, Sarajevo će primiti 1,5 miliona eura za Buljubašića, uz dodatnih 20 posto od buduće prodaje igrača, kao i varijabilne bonuse.
Buljubašić je za Sarajevo odigrao 35 utakmica i sada se pridružuje svom bivšem suigraču Dalu Varešanoviću, koji je prošlog ljeta prešao u Rizespor.
Očekuje se da će zvanično predstavljanje Buljubašića u ekipi, koja je prošle sezone završila na devetom mjestu u turskoj Super Ligi, biti održano danas.