Pobjeda nad Veležom ne samo da donosi tri boda, već i moralni impuls pred susret sa Željezničarom koji će odlučiti prevlast u Sarajevu.
Trener FK Sarajevo, Husref Musemić, bio je zadovoljan nakon što je njegova ekipa u okviru 8. kola WWin lige BiH savladala Velež rezultatom 2:0 na stadionu Koševu. Pobjeda je, prema riječima Musemića, došla u ključnom trenutku i značajno podigla moral ekipe pred nadolazeći gradski derbi protiv Željezničara.
“Na vrijeme smo postigli prvi gol, što nam je omogućilo da kontroliramo igru u ranim fazama meča, posebno s obzirom na situaciju u kojoj se nalazimo. Naravno, bilo je padova u ritmu igre, ali smo izdržali prvo poluvrijeme i u nastavku ponovo realizovali prilike koje su nam dale prednost”, istakao je Musemić nakon utakmice za MY TV.
Tokom meča Sarajevo je, prema treneru, imalo nekoliko izglednih šansi za povećanje prednosti, dok je i Velež nekoliko puta ozbiljno zaprijetio. Uprkos oscilacijama, domaća ekipa je pokazala stabilnost i disciplinu, što će biti ključni faktor uoči derbija protiv Željezničara na stadionu Grbavica.
“Večerašnja pobjeda i podrška navijača zaista znače puno. Ipak, fokus je na odmoru i pripremi za subotu. Još je osam dana do derbija, ali ova pobjeda je važan signal pred najveći gradski susret”, dodao je Musemić.
Ovim trijumfom Sarajevo je preskočilo nekoliko ekipa i zauzelo peto mjesto u prvenstvenoj tabeli, čime je dodatno podiglo samopouzdanje i stvorilo dobar ambijent za nastavak sezone. Pobjeda nad Veležom, osim takmičarskog značaja, može imati i psihološki učinak, jer podsjeća ekipu i navijače na tradiciju i rivalstvo koje karakteriše sarajevske derbije.
Sada je pred Sarajevom izazov – potvrditi dobar trenutak u susretu sa Željezničarom, koji će biti prava provjera snage, karaktera i pripremljenosti ekipe Husrefa Musemića.