Pjevač i tekstopisac T-Pain potvrdio je da učestvuje u razvoju Grand Theft Auto 6 i da mu je zbog toga zabranjeno da igra GTA Online na nezvaničnim serverima.
Nije tajna da Rockstar Games ne voli PC kao platformu za svoje igre. Njihovi GTA i Red Dead naslovi uvijek kasne sa objavljivanjem na PC platformi (ako uopće), i često nemaju sve funkcije i prednosti koje imaju na konzolama (npr. izvorno praćenje zraka u GTA 5). Glavni razlog za to je taj što PC kao veoma otvorena platforma ne dozvoljava Rockstaru apsolutnu kontrolu nad njihovim sadržajem, i ne bi željeli da zajednica igrača pokaže kako mogu da rade bolji posao od njih.
Kako to znamo? Muzičar uključen u razvoj GTA 6 upravo je to potvrdio.
Faheem Rashad Najm, poznat kao T-Pain , pohvalio se da je na neki način povezan sa GTA 6 – vjerovatno zato da će njegove pjesme biti prisutne u igrici. T-Pain je ranije igrao GTA Online na nezvaničnom serveru za igranje uloga NoPixel, a nakon što su ga fanovi pitali zašto se više ne pojavljuje tamo, muzičar je izjavio sljedeće:
„Igrao sam na NoPixelu, a onda sam počeo da radim na GTA 6 i Rockstar mi je rekao da to više ne mogu jer je protiv pravila. Imali su cijeli govor, tipa: 'Kako bi ti se svidjelo da ti neko uzme album i presnimava ga, a onda više ljudi sluša album te druge osobe'." – objasnio je T-Pain.
Nezvanični serveri za GTA Online , dostupni samo na PC platformi, godinama okupljaju milionsku publiku i najpopularniji su među streamerima . Ne mogavši ih zaustaviti, Rockstar je nedavno odlučio unajmiti timove za modifikacije odgovorne za dva najpopularnija servera za igranje uloga : FiveM i RedM.
Ovu ironiju prokomentarisao je i muzičar T-Pain:
“Nakon što su mi zabranili da igram na serveru za igranje uloga , odlučili su da se udruže sa ljudima koji vode servere za igranje uloga . Čekaj malo, šta? Kažeš mi da ne mogu to sranje, a onda se udružiš s ljudima koji to omogućavaju?” – rekao je T-Pain.