Ispred jednog sarajevskog hotela u naselju Nova Otoka danas oko 15 sati pronađeno je tijelo muškarca.
Iz Ministarstva unutrašnjih poslova Kantona Sarajevo potvrđeno je da se, prema prvim informacijama, radi o samoubistvu.
– U 15:00 sati ljekar Hitne pomoći konstatovao je smrt muškarca u ulici Džemala Bijedića. Preliminarno, riječ je o suicidu. Obaviješten je dežurni tužilac, a policijski službenici će obaviti uviđaj – potvrdila je portparolka MUP-a KS Mersiha Novalić.
Prema dostupnim informacijama, muškarac je navodno počinio samoubistvo skokom s hotela. Policija je na terenu, a više detalja o ovom tragičnom događaju bit će poznato nakon okončanja uviđaja.
Skočio je iz restorana hotela Ibis. On je naime netom prije suicida tipkao na telefon i krenuo da skoči kada ga je konobar pokušao spriječiti.
-Moram brate – rekao je kratko.
U tom trenutku, nesretni muškarac je odgurno konobara i bacio se preko ograde. Kako nezvanično saznajemo, sve se desilo veoma brzo.