JOVICA RADULOVIĆ UPITAO GDJE JE REFERENDUM

"Na sceni je potpuna kapitulacija i veleizdaja zarad skidanja sa američke crne liste"

Jovica Radulovic

Gdje je referendum? Da li ga je maca pojela ili je napravljena trampa – mi priznajemo Kristijana Šmita, odustajemo od referenduma, a vi nama skidate sankcije? Ima li kraja veleizdaji i razvaljivanju Republike Srpske.

Upitao je ovo Jovica Radulović, v.d. predsjednika Srpske demokratske stranke.

– U subotu je trebao biti održan referendum s pitanjem: Prihvatate li odluke neizabranog stranca Kristijana Šmita i presude neustavnog Suda BiH protiv predsjednika Republike Srpske, kao i odluku CIK o oduzimanju mandata predsjedniku Miloradu Dodiku? Umjesto građana, Milorad Dodik sam je sve prihvatio. Poništio je zaključke Narodne skupštine o neprihvatanju Kristijana Šmita i njegovih nametanja i instalirao Anu Trišić-Babić za v.d. predsjednika i supervizora za sprovođenje veleizdajničkog kapitulacionog plana. Van snage je čak stavljen i zaključak da Kristijan Šmit nije izabran u skladu s Aneksom 10 Dejtonskog mirovnog sporazuma – kaže Radulović.

Prihvatio je Dodik, nastavlja Radulović, i presudu i odluku CIK, kao i sve odluke Ustavnog suda BiH.

–U toj euforiji odricanja od svega i potpunog reseta na fabrička podešavanja iz 1998. godine, zaboravio je i formalno van snage staviti i odluku o referendumu, pa je sam odlučio da referenduma neće biti – kaže on.

Dodik je, podsjeća Radulović, na vlast došao kao svjež dašak vjetra na Balkanu.

– Bojim se da se pretvorio u uragan koji će zbrisati Republiku Srpsku. Na sceni je potpuna kapitulacija i veleizdaja zarad skidanja sa američke crne liste i zaštite interesa krupnog i prljavog kapitala stečenog na grbači naroda. Kao što kaže naš uvaženi prof. dr Branko Blanuša: Za Republiku Srpsku najveća opasnost su ucijenjeni političari koji su spremni i dušu đavolu dati da bi zaštitili opljačkani novac! Srpska demokratska stranka je 20 godina na američkoj crnoj listi i nikada nam nije palo na pamet da Republiku Srpsku stavimo ispred interesa Republike Srpske u trampu za skidanje sankcija. Sad se vidi ko je izdajnik, sram ih bilo – zaključio je Radulović.


Znate više o temi ili prijavi grešku