Na današnji dan prije dvije godine je preminuo heroj odbrane naše zemlje i legendarni general Armije Republike Bosne i Hercegovine Jovan Divjak.
Povodom godišnjice smrti generala Divjaka večeras je na sarajevskoj Vijećnici ispisana poruka zahvalnosti za sve ono što je uradio za Sarajevo i BiH tokom agresije na našu zemlju.
Gradonačelnica Sarajeva Benjamina Karić podijelila je fotografiju Vijećnice na kojoj je ispisana poruka generalu Divjaku.
"Prije dvije godine napustio nas je general Jovan Divjak, simbol herojske odbrane voljenog nam grada, simbol duhovnog otpora, prkosa, ali i ljubavi, mira, zajedništva, snage. Sarajevo te ne zaboravlja generale!
U časnu obavezu svima nama ostavio si da pratimo tvoj put. Počivaj u miru", poručila je Karić.