Niklas Landin (34), najbolji rukometni golman svijeta, progovorio je o svom hendikepu.
Još kao beba zaradio je meningitis, zbog čega je izgubio sluh na jedno uho, ali to ga nije spriječilo da postane jedan od najboljih rukometaša na svijetu.
Slavnog Danca to ne brine, a u razgovoru za njemački Bild otkriva da su mu zato druga osjetila razvijenija.
"Ne znam drugačije, druga osjetila su mi razvijenija. Možda nije tako loše što ne čujem našeg trenera jedno poluvrijeme, mogu se bolje koncentrirati na sebe", kazao je Landin kroz smijeh pa otkrio kako je postao golman.
"Stao sam na gol jer nije bilo golmana u mladoj ekipi. Kasnije, kad sam imao 10 ili 12 godina, povremeno sam razmišljao zašto nisam postao igrač u polju? Zabijati golove je lijepo, ali na kraju uvijek sam se najugodnije osjećao na golu. Ja sam golman dušom i tijelom, a na toj poziciji mogu odlučivati utakmice. Također, kao golman imam ogromnu prednost, mogu igrati puno duže", zaključio je.
Landin godinama s dosta uspjeha nosi dres Kiela, a narednog ljeta preći će u Aalborg.