Dva muškarca i jedna žena zadobili su rane od gelera tokom granatiranja Belgorodske oblasti, objavio je guverner Vjačeslav Gladkov na svom Telegram kanalu. "
Iznad Belgoroda i Belgorodske regije aktiviran je naš sistem protuzračne obrane. Na prilazu gradu oboreno je 10 zračnih ciljeva. Operativne službe razjašnjavaju informacije o posljedicama na terenu", napisao je.
"Prema preliminarnim podacima, tri su žrtve - žena s gelerima u predjelu leđa, muškarac s gelerima u predjelu prsnog koša, leđa i podlaktice, te drugi muškarac koji ima rane u predjelu prsnog koša i gornjih ekstremiteta.
Ekipe hitne pomoći odvoze povrijeđene u bolnicu, pružena je sva potrebna medicinska pomoć", dodao je.
Naveo je i kako su u Belgorodu razbijeni prozori na stanovima u dvije stambene zgrade. Razbijena su i stakla na jednoj privatnoj kući, dok su tri automobila oštećena.
"Na parkiralištu preduzeća gorjela su četiri kamiona; sada su ih operativne službe ugasile. Oštećen je krov privatnog domaćinstva na tom području, istaknuo je Gladkov.