OV SE TREBA SASTATI I IZGLASATI ODLUKU KOJOM ĆE PONIŠTITI RANIJE IZGLASANU ODLUKU

Naredne sedmice poništava se odluka o opozivu Srđana Mandića

Srđan mandic
Foto © FB

Opštinsko vijeće Centar poništiće odluku o opozivu načelnika Srđana Mandića.

Sjednica s tom tačkom dnevnog reda trebalo bi da bude održana već naredne sedmice.

Dio vijećnika Naroda i pravde koji je potpisao inicijativu za pokretanje opoziva, “predomislio se”.

Do toga je došlo nakon sastanka koji su održali sa Elmedinom Konakovićem, prvim čovjekom NiP-a.

U međuvremenu, Mandić je Opštinskom vijeću uputio dopis u kojem ih obavještava da su u postupku pripreme i sprovođenja procedure za iniciranje njegovog opoziva prekršili niz pravilničkih i statutarnih odredaba, čime su inicijativu učinili nevalidnom.

Ipak, OV se treba sastati i izglasati odluku kojom će poništiti ranije izglasanu odluku da se pokrene procedura za opoziv načelnika, rekao je nezvanični izvor.

Prema informacijama, dio članova NiP-a čvrsto je uz raniju odluku i nisu prihvatili sugestije predsjednika NiP-a da odustanu.

Ali, oni u ovom momentu nemaju većinu da bi nastavili sa svojim aktivnostima.

Nejasno je da li će se podjela unutar NiP-a prevladati ili dalje produbiti. To tim više što u vrhu te stranke sve glasnije zahtijevaju da se u odboru ove partije u Centru uvede komisija.


Znate više o temi ili prijavi grešku