IZ GRADSKOG PARKA ZRINJEVAC U MOSTARU

Nestao kip Bruce Leeja u Mostaru

Bruce lee nestanak park 3 768x433

Iz gradskog parka Zrinjevac u Mostaru, nestao je kip Bruce Leeja.

Iz Grada Mostara su kazali su kako nemaju nikakve veze s uklanjanjem statue, isto su potvrdili i iz Komunalnog preduzeća Mostar.

Iz MUP-a HNK za sada nemaju nikakvih službenih informacija.

Spomenik junaku mnogih sretnih djetinjstava, žilavom kung fu majstoru – Bruce Leeju, čovjeku koji nije niti Hrvat, niti Bošnjak, a ni Srbin postavljen je u parku Zrinjevac u novembru 2005. godine.

Ideju je “izrodio” dvojac okupljen oko Urbanog pokreta Mostar. Riječ je o Nini Raspudiću i Veselinu Gatalu. Već prve noći nakon što je postavljen nestale su bile nunčake. Statua je jednom ranije bila i uklonjena iz parka nakon što su u više navrata vandali oštetili Leejev kip, umjetničko djelo Ivana Fijolića.

Popravak kipa uradio je mostarski akademski kipar Željko Marić.


Znate više o temi ili prijavi grešku