četvrtfinale Eurolige

Nezapamćen debakl Barcelone: Grci su im večeras jednostavno ogadili košarku

Olimpiakos barcelona

Košarkaši Barcelone gostovali su u Pireju kod ekipe Olympiakosa u četvrtom susretu četvrtfinala Eurolige, a Grci su ih deklasirali sa 92:58 i tako stigli do 2:2 u seriji.

Olympiakos je slavio u prvom meču kao gost sa 77:75, potom je Barcelona slavial sa 77:69, a onda su Katalonci došli do brejka i u gostima poveli sa 2:1.

Stoga su Grci večeras bili pod velikim pritiskom, ali odigrali su meč za pamćenje i nanijeli Kataloncima jako težak poraz.

Ništa na početku meča nije slutilo na takav završetak. Barcelona je čak vodila 19:12, a na kraju prve dionice bilo je 23:21.

No, u drugoj četvrtini Olympiakos pravi seriju i dolazi do +19, a na poluvremenu je bilo 53:37. Tokom trećeg perioda igre domaćin je znao da povede i sa 24 poena razlike, a na kraju iste bilo je 72:47.

Domaći košarkaši nisu štedjeli goste ni kada je sve već bilo gotovo. Maksimalna prednost iznosila je čak 36 poena, a konačan rezultat 92:58, odnosno +34 za Grke.

Mckissic je predvodio Oly sa 21 poenom, Fall je ubacio 12, a Canaan i Williams-Goss po 11 poena, dok je Filip Petrušev imao 10 poena. U poraženoj Barci Jabari Parker jedini je bio dvocifren sa 10 poena i to najbolje govori kakva je večeras Barca bila.

Meč odluke igra se 8. maja kada će u Blaugrani Barcelona ugostiti Olympiakos.