TRAGEDIJA U MAKEDONIJI

Noćni klub postao zamka smrti: 59 mrtvih u Makedoniji, još 45 ih je kritičn

Makedonija požar didkoklub

Požar je izbio u noćnom klubu u makedonskom gradu Kočani, pri čemu je poginulo 59 osoba, a ozlijeđeno je više od 150, nakon što su iskre zapalile krov nad bendom koji je nastupao.

U trenutku požara u klubu je bilo 500 ljudi, a prodano je 250 ulaznica.

Sud u Kočanima rekao je za portal SAKAMDA.MK da su donesene odluke o privremenom pritvoru od 48 sati za 14 osumnjičenih u vezi s požarom noćnog kluba Pulse, u kojem je poginulo 59 osoba. Nakon što prođe tih 48 sati, bit će poznato za koje će od tih osumnjičenih tužitelji tražiti 30-dnevni pritvor.

Podsjetimo, na sud u Kočanima u policijskom kombiju i s lisicama na rukama dovedeni su bivši ministar gospodarstva Krešnik Bekteši i bivši direktor Državne tržišne inspekcije Goran Trajkovski. Prije toga tužitelj je ispitao i gradonačelnika Kočana Ljupču Papazova, koji je podnio ostavku. Nakon saslušanja otišao je kući i nije doveden na sud.

Portal piše da je najavljeno još uhićenja.

Prvi pacijenti večeras kreću za Hrvatsku, sutra još dvoje vojnim helikopterom

Pacijenti koji će se liječiti u Hrvatskoj oko 1 ujutro stižu u zagrebačku Traumatološku bolnicu, doznaje RTL.

Iz Makedonije, objavio je RTL, kreću oko 22 sata i stižu luksemburškim zrakoplovom.

Teško su ozlijeđeni, a sutra se očekuje dolazak još dvoje pacijenata vojnim zrakoplovom. Svi liječnički timovi su u pripravnosti.

Za danas u 18 sati na Trgu Makedonija u Skoplju najavljen je skup.

“Shrvani i u grču sjedimo ispred ekrana, iščekujući još veći broj, još veću tugu. 59 mladih danas nije dočekalo novi dan. Dvostruko više ih je u bolnicama s teškim ozljedama. Mi, poput djece u diskoteci, ponovno smo bespomoćni i prepušteni sami sebi.

U ovim mračnim danima moramo biti zajedno. Trebamo jedni drugima biti rame za plakanje i pružiti utjehu, ako to uopće možemo. ‘Tko je sljedeći?'” poručuju organizatori.

Pozvali su ljude širom Makedonije da se sutra u 18 sati okupe na trgovima svojih gradova.

“Pozivamo na dijeljenje crnih vrpci u čast preminulima kako bismo, kao nacija, pokazali da izgubljeni životi neće biti zaboravljeni”, poručuju


Znate više o temi ili prijavi grešku