golom iz penala

Nogometaši Zrinjskog pobijedili na stadionu Mokri Dolac ekipu Posušja rezultatom 1:0

HŠK Zrinjski foto HŠK Zrinjski

Nogometaši Zrinjskog pobijedili su na stadionu Mokri Dolac u okviru 29. kola Wwin lige BiH ekipu Posušja rezultatom 1:0 te su tako potvrdili odličnu formu upisavši sedmi uzastopni ligaški trijumf.

Prvu veliku priliku propustio je Ćuže u 11. minuti kada je iz dobre situacije šutirao preko gola, a onda je brzo uzvratilo Posušje. Prvo je Karačić fantastično odbranio udarac Rozića, a onda je i stativa spasila goste nakon pokušaja Maglice. Zrinjski je u vodstvo stigao u 32. minuti nakon što je Bilbija pogodio s bijele tačke. Prethodno je sudija Peljto dosudio penal nakon što je lopta pogodila u ruku Vrgoča poslije ispucavanja Galića. Ujedno je 1:0 za Zrinjski bio i rezultat prvog poluvremena.

U drugom poluvremenu viđena je znatno lošija predstava oba rivala bez velikih prilika. Zrinjski je rutinski priveo utakmicu kraju i došao do nova tri boda.

Zrinjski je drugi na tabeli Wwin lige s pet bodova manje od lidera Borca na četiri kola do kraja prvenstva, dok je Posušje na petoj poziciji.

U narednom kolu Zrinjski dočekuje Široki Brijeg, dok će Posušje gostovati Veležu.