FIFA 23 ovog mjeseca će dobiti besplatno proširenje sa 16 novih timova, i to ženskih. Od 15. marta u igri će postati dostupne dvije nove lige.
Igrači će na raspolaganju imati UWCL, odnosno žensku liga prvaka. Postojećim ženskim klubovima Chelsea, Manchester City, Olympique Lyon i Paris Saint-Germain bit će dodana još četiri kluba koji igraju završnicu UWCL takmičenja, a to su Real Madrid, VfL Wolfsburg, Juventus i Eintracht Frankfurt. UWCL će se moći igrati u Kick-Off ili Tournament modu, s punim prijenosom i licenciranim trofejom. Kako za takmičenje ipak nisu licencirani svi klubovi, grupe se mogu popuniti ženskim timovima iz Engleske.
S druge strane, potpuno licencirana bit će američka ženska, odnosno NWSL. Svih 12 timova bit će licencirani, a igračima će biti na dispoziciji u Kick-Off, Online Seasons, Online Friendlies i Tournament modu. Same utakmice ovih timova također će imati prateći prijenos, odnosno komentare koji su naknadno snimljeni za potrebe ovog dodatka.