OSMORICA IGRAČA DOBILA PRIZNANJA

NS BiH nagradio reprezentativce za klupske uspjehe

Zmajevi
Foto © NFSBiH

Atmosfera u reprezentaciji BiH je na visokom nivou, a sinoć je upriličeno posebno druženje na kojem je Nogometni savez BiH uručio priznanja osmorici reprezentativaca koji su tokom sezone 2024/25 osvojili trofeje sa svojim klubovima.

Priznanja su im uručili sportski direktor Emir Spahić i selektor Sergej Barbarez, koji su istakli da su uspjesi ovih fudbalera ponos za bh. fudbal i snažna motivacija za nadolazeće reprezentativne izazove.

Nagrađeni igrači:

  • Martin Zlomislić i Stjepan Radeljić – Prvak i osvajač Kupa Hrvatske sa Rijekom
  • Arjan Malić – Prvak Austrije sa Sturmom
  • Tarik Muharemović – Prvak Serie B sa Sassuolom
  • Adrian Leon Barišić – Prvak i osvajač Kupa Švicarske sa Baselom Ivan Šunjić – Prvak Kipra sa Pafosom Denis Huseinbašić – Prvak 2. Bundeslige sa Kölnom
  • Ermedin Demirović – Osvajač Kupa Njemačke sa Stuttgartom

U saopćenju NS BiH naglašeno je da je ovim činom savez pokazao koliko cijeni uspjehe igrača širom Evrope i koliko želi ojačati zajedništvo unutar tima.

Reprezentativci nastavljaju pripreme s ciljem da klupske uspjehe prenesu i na nacionalni dres.


Znate više o temi ili prijavi grešku