SJEĆANJE NA FARISA PENDEKA

Obilježena godišnjica ubistva mladića u Sarajevu

Faris pendek godisnjica 3 872x610

Porodica, prijatelji i građani Sarajeva okupili su se danas kako bi obilježili godišnjicu ubistva mladog Farisa Pendeka (19), koji je tragično preminuo 28. januara prošle godine.

Na godišnjicu njegovog ubistva, okupljeni su se u 20 sati okupili na igralištu Osnovne škole “Osman Nakaš”, odakle su krenuli u šetnju prema mostu na Otoci, uz memorijalno bacanje ruža u rijeku.

Organizatori su pozvali sve da se pridruže obilježavanju, poručujući: “Da nas Fare nikada ne zaboravi. Pridružite nam se svi u znak sjećanja. Faris sutra može biti bilo čiji sin.”

Podsjetimo, Faris Pendek je ubijen u ulici Bulevar Meše Selimovića, u blizini raskrsnice ulica Alije Kučukalića i Prijedorska, kada je Adem Šuman provocirao njega i njegove prijatelje u automobilu, nakon čega je došlo do pucnjave u kojoj je Faris smrtno stradao. Dvojica njegovih prijatelja, D. K. i E. R., zadobili su lakše povrede.

Osumnjičeni za ubistvo, Adem Šuman, trenutno je u procesu suđenja. Također, zbog sumnje na “Pomoć učinitelju poslije učinjenog krivičnog djela”, identifikovani su i Elmedin Gradišić i Meris Saljević, obojica iz Sarajeva.


Znate više o temi ili prijavi grešku