-U koordiniranoj akciji Uprave za organizovani i teški kriminalitet Ministarstva unutrašnjih poslova Republike Srpske, zajedno s policijskim upravama Banjaluka i Bijeljina, juče su uhapšena četiri muškarca iz Bijeljine pod sumnjom da su počinili krivična djela pranje novca i nedopuštena trgovina. Uhapšeni su Miroslav Jekić, Mlađen Vasić, Goran Nikolić i Jovan Stevanović.
Kako su naveli iz MUP-a RS, ova akcija je sprovedena na osnovu naredbi Suda BiH i pod nadzorom Tužilaštva BiH, a obuhvatila je šest pretresa kuća, stanova i prevoznih sredstava koja su koristila navedena lica. Pretresi su izvršeni na području Banjaluke i Bijeljine, a rezultirali su zapljenom velike količine novca u raznim valutama, ukupne vrijednosti oko 690.000 KM.
Prema izvorima bliskim istrazi, zaplijenjeno je 276.000 švajcarskih franaka, 30.000 američkih dolara, 48.605 konvertibilnih maraka, 8.735 eura, te 264.500 srpskih dinara. Pored novca, pronađena su i dva uređaja za brojanje novca, mobilni telefoni, rokovnici i drugi predmeti za koje se vjeruje da su povezani s izvršenjem krivičnih djela.
Uhapšeni Jekić, Vasić, Nikolić i Stevanović nalaze se u pritvoru i trenutno se provodi intenzivna istraga kako bi se utvrdila puna priroda njihovih aktivnosti i povezanost s organizovanim kriminalom. Iz MUP-a RS je saopšteno da će nakon dokumentovanja i kompletiranja predmeta, nadležnom Tužilaštvu BiH biti dostavljen izvještaj o izvršenim krivičnim djelima.