U OPĆINI CENTAR

Ovo ima samo u BiH: Radnici bez zaštite na "visećoj skeli", upali na tuđi posjed, građanima ugrožena sigurnost!?

Zgrada3

Pojedini stanovnici općine Centar susreću se sa nesvakidašnjom situacijom. Jedna stanovnica se požalila na uzurpaciju privatnog posjeda, jer se između tri kuće gradi zgrada u navedenoj općini, ali i na opasnost po život.

"Ne smijemo se kretati ni po vlastitoj terasi, jer pada materijal sa visine, a krov nam je već oštećen", navela je Anesa Slinić na Facebooku i napisala kako je ovo zabranjeno, te da Sud nije dozvolio ovako nesigurnu i opasnu vrstu radova.

Međutim, inspekcija općine Centar neće da izađe na lice mjesta već četvrtu sedmicu. Zgrožena građanka je postavila i pitanje općinskom načelniku Srđanu Mandiću:

"Da li su određeni građani diskriminisani u odnosu na druge? Je li jedan investitor bitniji od tri porodice i njihovih života?"

Ovaj sadržaj vam se ne prikazuje jer ste onemogućili Embed kolačiće

U betonskoj konstrukciji se otvaraju rupe i tako se ugrožava sigurnost života. Radnici planiraju kroz te rupe izbaciti grede i upadati u tuđi posjed.

"I upadaju već danima. Policija je nemoćna iako neko upada u tuđi posjed, a inspekcija ne izlazi i ne radi svoj posao. Prava građana nisu jednako zaštićena. Neka je na čast svih oni koji ne žele da zaštite građane već samo prebacuju odgovornost na druge", navela je Slinić.

U opasnosti su i radnici. Rade na improvizovanoj skeli koja je uglavljena u zid, a da pritom nemaju ni kacige ni ikakvi zaštitu.

Ovaj sadržaj vam se ne prikazuje jer ste onemogućili Embed kolačiće


Znate više o temi ili prijavi grešku