Pojedini stanovnici općine Centar susreću se sa nesvakidašnjom situacijom. Jedna stanovnica se požalila na uzurpaciju privatnog posjeda, jer se između tri kuće gradi zgrada u navedenoj općini, ali i na opasnost po život.
"Ne smijemo se kretati ni po vlastitoj terasi, jer pada materijal sa visine, a krov nam je već oštećen", navela je Anesa Slinić na Facebooku i napisala kako je ovo zabranjeno, te da Sud nije dozvolio ovako nesigurnu i opasnu vrstu radova.
Međutim, inspekcija općine Centar neće da izađe na lice mjesta već četvrtu sedmicu. Zgrožena građanka je postavila i pitanje općinskom načelniku Srđanu Mandiću:
"Da li su određeni građani diskriminisani u odnosu na druge? Je li jedan investitor bitniji od tri porodice i njihovih života?"
U betonskoj konstrukciji se otvaraju rupe i tako se ugrožava sigurnost života. Radnici planiraju kroz te rupe izbaciti grede i upadati u tuđi posjed.
"I upadaju već danima. Policija je nemoćna iako neko upada u tuđi posjed, a inspekcija ne izlazi i ne radi svoj posao. Prava građana nisu jednako zaštićena. Neka je na čast svih oni koji ne žele da zaštite građane već samo prebacuju odgovornost na druge", navela je Slinić.
U opasnosti su i radnici. Rade na improvizovanoj skeli koja je uglavljena u zid, a da pritom nemaju ni kacige ni ikakvi zaštitu.