- Novi sarajevski tramvaji za novu sarajevsku prugu. Vidimo se uskoro, napisao je na Facebooku ministar saobraćaja Kantona Sarajevo Adnan Šeta. Ovom objavom je najavio dolazak novih tramvaja u Sarajevo.
Uz svoju poruku objavio i dvije fotografije tramvaja koji će biti na novim prugama.
Prije pet dana počela je obnova tramvajske pruge od Čengić Vile do Skenderije.
- Rekonstrukcijom tramvajske pruge na drugoj dionici od Čengić Vile do Marijin Dvora planirana je i obnova pruge na raskrsnicima. Prva raskrsnica na kojoj će se izvoditi radovi je raskrsnica na Socijalnom, a radovi počinju danas. U periodu izvođenja radova raskrsnica će biti zatvorena za saobraćaj. Svih sedam raskrsnica na ovoj dionici: na Pofalićima, Socijalnom, Malti, Skenderiji, kod Muzeja, na Čengić Vili i na Željezničkoj stanici, bit će obnovljeno u narednom periodu. Obnovom pruge i na ovim zahtjevnim dijelovima značajno će se povećati sigurnost u saobraćaju i poboljšati kvalitet saobraćajnice kojom pruga prolazi, saopćeno je iz Ministarstva saobraćaja KS.
U aprilu prošle godine prikazani su tramvaji u 3D-u a navedeno je da će imati video nadzor, klimu, led rasvjetu, kao i najave stanica vizuelnim i zvučnim efektima.
Dužina tramvaja je 30,9 metara, a ukupni kapacitet putnika je 180. Tramvaji su niskopodni i imaju šest vrata, a potpunosti su prilagođeni osobama sa invaliditetom.