Premijer Aljbin Kurti učestvovao je na ceremoniji otvaranja Parade ponosa u Prištini. On je bio na čelu parade u pratnji ministara Aljbuljena Hadžiju, Hajrula Čekua i Arbena Vitije.
Defile su predvodili predsjednik opštine Priština Perparim Rama i šef poslaničke grupe Samoopredjeljenje Mimoza Kusari-Ljilja (Lila).
Parada ponosa počela je u subotu na Kosovu pod sloganom "Bili smo i bićemo".
Sedmica ponosa počela je 3. juna, a tokom sedmice održane su razne aktivnosti.
„Slogan 'Bili smo i bićemo' je tako mali da opiše naš osjećaj ponosa, za ono što jesmo i za ono što ćemo postići, gdje ćemo se uzdići. Naše postojanje je u našoj svakodnevnoj paradi, u našoj paradi na mjestu gdje boje često smetaju. Poštujući našu prošlost, želimo da gledamo u budućnost.
Tišina je bila naš mehanizam predugo, ali više ne. Usred izazova i poteškoća, naš duh je ostao jak“, navodi se u saopštenju organizacija koje organizuju Nedelju ponosa, koja služi kao demonstracija jednakosti u LGBTIQ+ zajednicama.