POD SLOGANOM "BILI SMO I BIĆEMO"

Parada ponosa u Prištini: gradonačelnik, Kurti i ministri u prvim redovima

Screenshot 389

Premijer Aljbin Kurti učestvovao je na ceremoniji otvaranja Parade ponosa u Prištini. On je bio na čelu parade u pratnji ministara Aljbuljena Hadžiju, Hajrula Čekua i Arbena Vitije.

Defile su predvodili predsjednik opštine Priština Perparim Rama i šef poslaničke grupe Samoopredjeljenje Mimoza Kusari-Ljilja (Lila).

Parada ponosa počela je u subotu na Kosovu pod sloganom "Bili smo i bićemo".

Sedmica ponosa počela je 3. juna, a tokom sedmice održane su razne aktivnosti.

„Slogan 'Bili smo i bićemo' je tako mali da opiše naš osjećaj ponosa, za ono što jesmo i za ono što ćemo postići, gdje ćemo se uzdići. Naše postojanje je u našoj svakodnevnoj paradi, u našoj paradi na mjestu gdje boje često smetaju. Poštujući našu prošlost, želimo da gledamo u budućnost.

Tišina je bila naš mehanizam predugo, ali više ne. Usred izazova i poteškoća, naš duh je ostao jak“, navodi se u saopštenju organizacija koje organizuju Nedelju ponosa, koja služi kao demonstracija jednakosti u LGBTIQ+ zajednicama.

Ovaj sadržaj vam se ne prikazuje jer ste onemogućili Embed kolačiće


Znate više o temi ili prijavi grešku