EKSPLOZIJA U TVORNICI ČOKOLADE U SAD-U

Pet osoba poginulo, šest nestalo

Eksplozija

Jučer je oko 17 sati u SAD-u (22 sata po našem vremenu) došlo do eksplozije u tvornici čokolade. Eksplozija se dogodila u tvornici R.M. Palmer Co. u okrugu West Reading u američkoj saveznoj državi Pennsylvaniji. Poginulo je 5 ljudi, a 6 ih se smatra nestalima. U bolnici je trenutno 8 ljudi. Dvije su osobe primljene u dobrom stanju, a pet ih je na liječenju.

Šef tamošnje policije Wayne Holben rekao je da je eksplozija uništila jednu zgradu i oštetila susjednu. Uzrok eksplozije još nije poznat, a moguće je da je došlo do curenja plina. Na internetskoj stranici kompanije stoji da djeluje od 1948. i da sada ima 850 zaposlenika u svom sjedištu u West Readingu.


Znate više o temi ili prijavi grešku