Dio britanskih medija piše kako je izgledan ovogodišnji povratak ruskih i bjeloruskih tenisera i teniserki u Wimbledon, travnati Grand Slam turnir u Londonu.
Njima je prošle godine bio zabranjen dolazak u London uslijed ruske invazije na Ukrajinu, a unatoč tome što invazija i dalje traje otočki mediji navode da bi zabrana mogla prestati vrijediti ovog ljeta. Wimbledon se, inače, održava od 3. do 16. jula.
O tome je i dan ranije za BBC Sport govorio Andy Murray, najbolji britanski teniser svih vremena, koji je također najavio kako očekuje povratak ruskih i bjeloruskih tenisera ovog ljeta.
Spomenuti sportisti trebali bi nastupati na Wimbledonu, ali pod neutralnom zastavom. Od njih se neće tražiti nikakve izvanredne radnje, ali će odmah biti kažnjeni pokažu li bilo čim da podržavaju rusku agresiju na Ukrajinu.
"Uvijek ću poštovati odluku Wimbledona kakva god ona bila. Poštivao sam je i prošle godine te sam je smatrao u redu. Tenis je moj posao i naravno da bih volio igrati na londonskoj travi, ali ako nije suđeno prihvatit ću to bez ikakve zamjerke", rekao je šesti teniser na svijetu, Rus Danilil Medvedev.
Sličnog je razmišljanja i Arina Sabalenka, bjeloruska teniserka koja je na startu godine osvojila Australian Open.