PRESS KONFERENCIJA

Predstavnici Trojke se obraćaju javnosti

Trojka
Foto © Printscreen

Predstavnici stranaka "Trojke" održavaju press konferenciju u Sarajevu u centrali Socijaldemokratske partije.

Medijima će se obratiti Nermin Nikšić, predsjednik SDP-a, lider NiP-a Elmedin Konaković i predsjednik Naše stranke Edin Forto.

  • Zadovoljstvo mi je da se danas vidimo. Opredijelili smo se da danas izađemo na press konferenciju da izbjegnemo sva one pojedinačna pitanja na koje treba ponuditi odgovore - rekao je Nikšić na početku press konferencije.

Nikšić je naglasio kako je koncept Trojke potpuno jasan već od ranije, te da oni ne odustaju od njega.

  • Potpuno smo svjesni da smo u situaciji gdje se nije ništa dešavalo, da se nisu donosili zakoni, da su bile blokade, gdje smo i mi svjesni da kada bi se i mi tako ponašali, tuk na utuk, na kraju od toga sigurno građani ne bi imali nikakve koristi.

Naše opredjeljenje je da smo svjesni odgovornosti, da želimo raditi, u vlast smo ušli ne da bi nešto blokirali nego da pokušamo raditi na rješavaju evropske perspektive BiH.

Svjesni smo odgovornosti i želimo raditi. Nismo ušli u vlast da bismo nešto blokirali, nego baš suprotno, da bismo pokušavali riješavati stvari, raditi na EU perspektivi BiH, ali i da riješavamo svakodnevne probleme građana.

Vidjeli ste, kako smo mi napadnuti od opozicije u Federaciji, Milorad Dodik je napadnut u RS. I to zapravo pokazuje da dogovori, razgovori i kompromisi podrazumijevaju da svako nešto daje, ali i da se nečega odrekne, a na kraju i da neko nešto dobije.

Nama je cilj da na kraju dobiju građani Bosne i Hercegovine i da osjete EU perspektivu - naveo je on.

Rekao je i kako ne postoji argument da su uradili pogrešno u periodu iza njih. Nikšić je kazao i kako su politike dijaloga počele davati rezultata, a potom je naveo jedan primjer malverzacija koje su se dešavale.

  • Ja ću se zadržati na jednom primjeru. Agencija koja bi trebala da provodi zakon. U Agenciji koja bi trebala upravljati nezakonito oduzetom imovinom smo zatekli haos.

Tu ima materijala jedan “tamić”, da vidite kako se upravljalo imovinom koja je oduzeta pravosnažnim presudama od onih ljudi koji su je stekli krivičnim djelom. Ovih dana se to dokumentuje i bit će predato nadležnim organima.

Nismo mi ti koji sudimo, istražujemo, ali ćemo sva saznanja slati. Drago mi je da građani prepoznaju našu spremnost da se uhvatimo u koštac sa kriminalom i korupcijom - rekao je Nikšić.

Elmedin Konakovic
Foto © Printscreen

Nakon Nikšića, medijima se obratio Elmedin Konaković.

Konaković je iskoristio priliku da ponovi kako Bosna i Hercegovina ima momentum zbog agresije na Ukrajinu.


Znate više o temi ili prijavi grešku