Sebiji Izetbegović je, prema naredbi Općinskog suda u Sarajevu zbog predmeta koji se vodi povodom njene diplome, oduzet indeks i dostavljen Tužilaštvu KS.
Podsjetimo, predmet Tužilaštva KS o validnosti diplome direktorice KCUS-a Sebije Izetbegović pokrenut je još u septembru 2021. godine, a veći razvog događaja dobio je u prethodnom periodu nakon novih informacija o stečenom akademskom zvanju Izetbegović.
Tužilaštvo KS je krajem februara zatražilo od Kantonalne uprave za inspekcijske poslove zapisnike o inspekcijskom nadzoru na Medicinskom fakultetu u Sarajevu. Prethodno je komisija Medicinskog univerziteta utvrđivala validnost sticanja diplome Sebije Izetbegović na tom fakultetu.
U međuvremnu je Senat UNSa formirao novu komisiju koja je utvrdila svoje činjenice te je donijela odluku o oduzimanju magistarskog zvanja Izetbegović.
Kantonalno tužilaštvo je nakon toga predložilo Općinskom sudu u Sarajevu da izda naredbu o izuzimanju indeksa, što je dansa i učinjeno. Indeks Sebije Izetbegović bit će deponovan u sudu.