SPEKTAKL POD VEZUVOM

Roma u finišu šokirala Napoli, Atalanta hita ka Ligi šampiona

Roma

Odigrana su još dva meča u 34. kolu italijanske Serije A, a Napoli i Roma su u derbiju Juga odigrali 2:2 (0:0), dok je Atalanta u Bergamu porazila Empoli (1:0).

Pod Vezuvom je odigran jako bitan duel kada je u pitanju plasman u Ligu šampiona. Italijani će naredne sezone imati minimum pet učesnika u eliti, šest ako Roma ili Atalanta osvoje Ligu Evrope, a s obzirom da su obje ekipe pri vrhu, bilo je jasno da će se u Napulju mnogo toga riješiti.

Nije bilo golova u prvom dijelu meča, ali smo u nastavku vidjeli spektakl. Dibala je u 59. donio vođstvo gostima sa bijele tačke, ali je samo pet minuta kasnije Oliveira donio poravnanje domaćinu.

Činilo se da će Napoli do sva tri boda kada je Osimen u 84. bio precizan sa penala, ali je Ejbraham izjednačio u 88. i tako pogurao Romu ka eliti. Sa druge strane, prošlogodišnji šampion je sve dalje od Lige šampiona, navodi Sportal.

Trenutno je Roma na petom mjestu na tabeli Serije A sa 59 bodova, dok je Napoli osmi sa 50.

Veoma bitnu pobjedu je ostvarila i Atalanta, koja je na svom terenu savladala Empoli, rezulatom 2:0 (1:0).

Pašalić je ekipi iz Bergama donio vođstvo u 42, golom sa bijele tačke, dok je konačan rezultat postavio Lukman u 51.

Atalanta je sada šesta sa 57 bodova uz meč manje, pa je Gasperinijeva ekipa blizu plasmana u elitu. Na drugoj strani, Empoli je 17. sa 31 bodom i čeka ga borba za opstanak.