Na izlazu iz Novog Travnika prema Rostovu, danas oko podne došlo je do samozapaljenja putničkog vozila marke Mercedes. Srećom, u incidentu nije bilo povrijeđenih osoba.
Kako su potvrdili iz Ministarstva unutrašnjih poslova Srednjobosanskog kantona, do požara je došlo tokom vožnje, a na mjesto događaja ubrzo su izašli policijski službenici i vatrogasci.
„Utvrđeno je da je vozilo iz za sada neutvrđenih razloga planulo tokom vožnje. Putnici su na vrijeme reagovali i napustili vozilo, te nije bilo povrijeđenih“, navedeno je iz MUP-a.
Na automobilu je pričinjena velika materijalna šteta, a tačan uzrok samozapaljenja bit će poznat nakon dodatnih vještačenja.