Sandra Bullock smatra da je važno naučiti djecu da se izvinjavaju. Ima jedan kvalitet koji je njena najveća prednost kada je majčinstvo u pitanju.
"Moja supermoć je u tome što znam da se izvinim i dobro saslušam. Moji roditelji nisu mogli reći 'izvini'. To je bila generacijska stvar. Tek danas, retrospektivno, vidim da je to bila posljedica njihovog bola i njihov strah", rekla je u podcastu Jade Pinkett Smith Red Table Talk.
Oskarovac je potom dodao: "Često kažem da mi je žao. Čak i kada sam u pravu, kažem 'izvini'."
Bullock je samohrana majka dvoje usvojene djece. Proces usvajanja njenog sina Luisa počeo je dok je bila u braku sa Džesijem Džejmsom, od kojeg se rastala 2010. Pet godina kasnije objavila je da je usvojila i devojčicu Lejlu.