BOŽIĆ JE, PUCAJ U DŽAMIJE

Sandžačka demokratska partija najoštrije osuđuje sinoćni incident koji se dogodio u Priboju

Sandzacka demokratska partija 768x538

Sandžačka demokratska partija najoštrije osuđuje sinoćni incident koji se dogodio u pribojskom kafiću gdje su se pjevali uvredljivi stihovi: "Božić je, pucaj u džamije".

Ovakvi šovinistički ispadi, koji se ne događaju po prvi put u Priboju, su apsolutno neprihvatljivi i duboko su u suprotnosti sa vrijednostima kojima naše društvo treba da teži. Kao najjača bošnjačka partija u Priboju, želimo jasno istaći našu posvećenost očuvanju dobrih multietničkih odnosa kako u Priboju, tako i na širem prostoru.

Kulturna i vjerska raznolikosti našeg društva predstavlja naše najveće bogatstvo, te ćemo se kao i do sada snažno suprotstavljati svakom činu koji ugrožava vjersku toleranciju i međunacionalni suživot – navodi ova stranka. Pozdravili su brzu reakciju policije na privođenju i zadržavanju četvorice izgrednika i očekuju da nadležni organi preduzmu neophodne korake kako bi odgovorni bili adekvatno kažnjeni.

Sandžačka demokratska partija poziva sve nadležne državne organe da i ubuduće imaju odnos nulte toleranciji prema svakom vidu šovinizma i nacionalizma. Apelujemo na političke i društvene aktere da ovaj i svaki sličan čin jasno osude, jer samo zajedničkim naporima možemo poslati jasnu poruku da nam je zajednički cilj izgradnja harmoničnog i tolerantnog drustva-navodi se.


Znate više o temi ili prijavi grešku