Milorad Dodik, predsjednik RS-a na današnjoj press konferenciji komentarisao je najavljeno okupljanje pristalica Sanina Muse u ponedjeljak za vrijeme ročišta u Sudu BiH.
Naveo je kako će otići na ročište, ali je pozvao svoje pristalice da ne dolaze.
Nisam ja kukavica da ću se prepasti. Pozivam moje saradnike da ostanu kod kuće da ne budu razlog da neko ima neprijatnost zbog toga. Mi ništa dosad nismo organizovali, ljudi su se sami okupljali. Svi imaju pravo doći, ja to ne mogu da spriječim, a sad ih molim da niko ne dolazi – rekao je Dodik.
Dodao je da to nije iz razloga što se, kako kaže, oni nekoga boje, već zato što ne želi da neko od njegovih prijatelja doživi neugodnosti.
To je Sarajevo, tamo možete da idete samo da vam se sudi kao meni, a da dođete i iskažete svoj stav, to ne može, to nije dozvoljeno Srbima. To je fašizam. Kako oni imaju pravo da se okupe i protestuju pred OHR-om, a mi nemamo pravo da se okupimo. To su oni neki ekskluzivan narod, mi niža rasa, je li to, jer ka tome ide – zaključio je Dodik.
Podsjetimo, lider političkog pokreta “Vjera narod država” Sanin Musa priprema okupljanje svojih pristalica ispred Suda BiH u ponedjeljak, 5. februara, povodom nastavka suđenja Dodiku i okupljanja Dodikovih pristalica pred Sudom BiH koji su dosada pod izgovorom podrške Dodiku slali provokativne poruke.