trijumfu Bordo tima se raduje i Velež

Sarajevo pobijedilo Slogu 1:0 i osiguralo evropsko takmičenje za sljedeću sezonu

Sloga - Sarajevo (Foto: FK Sarajevo)

Nogometaši Sarajeva su u 30. kolu Wwin lige Bosne i Hercegovine pobijedili dobojsku Slogu u Modriči rezultatom 1:0 i tako došli nadomak plasmana u evropska takmičenja sljedeće sezone. Sarajevo je bolje otvorilo utakmicu pa je već u osmoj minuti susreta zaprijetilo preko Beganovića čiji je udarac otišao pored gola da bi u 27. vidjeli najbolju šansu na utakmici, no Anđušić je iz ozbiljne pozicije šutirao preko gola.

Nije bilo prilika do kraja prvog dijela pa se na odmor otišlo pri rezultatu 0:0 da bi u 55. minuti Sarajevo zaprijetilo nakon kornera kada je Oliveira šutirao glavom, ali je Šćekić zaustavio njegov udarac.

U jeku nogometne uspavanke u Modriči Sarajevo je povelo sa 1:0. Amar Beganović je u 70. minuti susreta uposlio Francisa Kyeremeha koji je zakucao iza leđa Šćekića za vodstvo gostiju.

Do kraja nije bilo promjene rezultata te je ostalo 1:0 za Sarajevo.

Bordo tim je ovom pobjedom ostao ne četvrtom mjestu na tabeli sa 48 osvojenih bodova, ali sedam više od Posušja i današnjeg protivnika te je praktički i osigurao mjesto u evropskim takmičenjima sljedeće sezone.

Dodajmo da se pobjedi Sarajeva raduju i u redovima mostarskog Veleža budući da su Rođeni poslije ovog trijumfa kluba sa stadiona "Asim Ferhatović Hase" i zvanično osigurali plasman u Evropi.

U sljedećem kolu Sarajevo će na svom terenu ugostiti ekipu Zvijezde 09 dok Sloga gostuje kod ekipe Posušja.