Nakon što je Vlada Kantona Sarajevo usvojila nove cijene usluga u javnom prijevozu koje su od danas na snazi, među građanima je zavladao veliki broj nedoumica — posebno oko toga zašto učenici i studenti moraju plaćati kartu, s obzirom na to da je za njih do sada važila subvencija.
Iz kompanije Centrotrans pojasnili su da su subvencije za učenike i studente bile vezane isključivo za trajanje školske, odnosno akademske godine.
Hoće li djelomične subvencije, koje nisu novost za Kanton Sarajevo i koje su ranije već primjenjivane, biti nastavljene od septembra, zasad ostaje nepoznato. O eventualnim odlukama, javnost bi trebala biti pravovremeno obaviještena od strane Vlade KS.
Do tada, učenici i studenti će morati plaćati pojedinačne karte za gradski prijevoz.
Nova cijena jedinične karte iznosi 2,50 KM, dok će putnici uz subvenciju Vlade KS plaćati 2,20 KM, s obzirom na to da kantonalna vlast subvencionira 0,30 KM po karti.