Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije, u saradnji sa Višim javnim tužilaštvom u Sremskoj Mitrovici, zaplijenili su oko 220 kilograma marihuane i uhapsili pet osoba zbog postojanja osnova sumnje da su izvršile krivično djelo neovlaštena proizvodnja i stavljanje u promet opojnih droga.
Uhapšeni su turski državljani O. S. (1980) i B. A. (1995), kao i A. M. (1981), I. J. (1983) i K. A. (1977), sva trojica sa područja Kosova, dok se za jednom osobom intenzivno traga.
Policijski službenici su na autoputu, na odmaralištu u blizini Šimanovaca, zatekli osumnjičene prilikom primopredaje droge, koja je, kako se sumnja, trebalo da bude prevezena u Tursku.
U jednom od tri kamiona koji su koristili pronađeno je 211 paketa sa marihuanom.
Sumnja se da je O. S. organizovao transport droge radi dalje prodaje i sticanja protivpravne imovinske koristi.
Osumnjičenima je određeno zadržavanje do 48 časova i oni će, uz krivičnu prijavu, biti privedeni nadležnom tužilaštvu.