SEMIR EFENDIĆ

"SDA je radila jako loše, ali ovo što gledamo od Trojke je, nažalost, mnogo gore!"

Efendic
Foto © Fena

Trojka od početka nije prihvatala Stranku za Bosnu i Hercegovinu u vlasti Kantona Sarajevo, ustvrdio je Semir Efendić, predsjednik te partije.

Gostujući u emisiji Špica on je rekao da mu nije jasno zašto je to tako, te da sada svjedočimo pokušaju izbacivanja Stranke za BiH iz vlasti.

Efendić je izjavio i da je njegova stranka željela posebno unaprijediti komunalnu situaciju u KS, ali da nisu mogli. Direktorima javnih preduzeća iz te oblasti u Sarajevu je uglavnom davno već istekao mandat, ali kadrovi SBiH nisu uspjeli srediti stanje u toj oblasti zbog opstrukcija.

“Očito je da je želja da se sačuvaju pozicije u tim firmama preovladala i da su stranke Trojke krenule u potragu za trgovcima, čak prave trgovce u Skupštini Kantona Sarajevo i neka taj proces dovedu do kraja. Za Stranku za BiH je bolje da mi više ne budemo dio te priče”, poručio je Efendić.

On je naveo i da su dvije zastupnice koje su napustile S BiH “žrtve političke trgovine i ponuda kojima nisu mogle odoliti”.

Predsjednik Stranke za BiH uporedio je aktivnosti u KS sa situacijom na nivou entiteta F BiH, podsjetio na “principijelnosti” Trojke, a onda su ušli u pakt s osobama s “crne liste”, gdje je naveo ime Mirsada Kukića, te sa Ramom i Anelom Isakom i Kenanom Uzunovićem.

“Bila je problematična SDA, radila je jako loše stvari i naša želja je bila da je zamijenimo. Ali ovo što gledamo sada je, nažalost, mnogo gore”, ustvrdio je Efendić.

Ovaj sadržaj vam se ne prikazuje jer ste onemogućili Embed kolačiće


Znate više o temi ili prijavi grešku