NOVA VLAST U TUZLANSKOM KANTONU

SDP preuzima kormilo, najavljeni projekti za unapređenje zdravstva, sigurnosti i infrastrukture

TK

Tuzlanski kanton je dobio novu vlast, koja je zahvaljujući preletačima preuzela kormilo od SDA.

Nova koalicija koju čine SDP, SD, Naša stranka, NiP, PDA i dva odmetnuta zastupnika SDA formirala je vlast i izabrala Edisa Dervišagića za kantonalnog premijera.

Dervišagić je istakao da će nova vlada fokusirati svoje djelovanje na ekonomski razvoj, sigurnost građana, zdravstvo, socijalnu politiku i obrazovanje, s posebnim naglaskom na mlade koji će imati priliku graditi svoju budućnost u Tuzlanskom kantonu. Obećao je da će se zalagati za unapređenje malih i srednjih preduzeća, te raditi na smanjenju birokratskih prepreka.

Jedan od ključnih prioriteta nove vlasti je unapređenje Univerzitetskog kliničkog centra Tuzla i rješavanje problema na Međunarodnom aerodromu Tuzla, koji je prema riječima Dževada Hadžića, bio zapostavljen i u lošem finansijskom stanju. Također, nova vlast planira ojačati sigurnosnu situaciju u kantonu i unaprijediti infrastrukturu.

Iako su obećanja o unaprjeđenju ključnih sektora pozitivna, ostaje pitanje koliko će nova vlada uspjeti u realizaciji svojih planova u okruženju političke nestabilnosti koje karakterišu česte promjene vlasti.


Znate više o temi ili prijavi grešku