NAKON OSUDE ZBOG “NEETIČNOG I BAHATOG” KOMENTARA

Sebija Izetbegović poručila da je napadi ne pogađaju: “Nisam žena koja šuti, borba nam je propisana”

Sebija Izetbegovic

Nakon burnih reakcija javnosti i osude od strane SDP-a Sarajevo zbog spornog komentara upućenog zastupniku Redži Lemezanu, Sebija Izetbegović ponovo se oglasila na Facebooku.

Podsjetimo, SDP Sarajevo njenu izjavu okarakterisao je kao “neetičnu, bahatu i moralno neprihvatljivu”, uz zahtjev da se javno izvini.

U novoj objavi, Izetbegović poručuje da je ne pogađaju napadi niti će, kako kaže, bilo čije pisanje promijeniti mišljenje ljudi o njoj.

“Niko me neće voljeti, ni više ni manje, zbog nečega što neko napiše o meni. Naročito neki moj osvjedočeni mrzitelj. Daju mi previše prostora s obzirom na činjenice koje navode. Ne zaslužujem toliko pažnje.”

Istakla je kako se javnost treba fokusirati na stvarne probleme, a ne na nju.

“Bolje bi bilo usmjeriti se na zlostavljanje djece, nepažnju i zanemarenost staraca i štićenika domova, ali ja tamo nisam bila direktor pa nemaju metu.”

Naglasila je i da se nikada nije uklapala u stereotipe niti pristajala da šuti.

“Nisam žena koja izgleda, ukrašava i šuti. Ne uklapam se u to i nisam nikad.”

Dodala je da su i njen suprug Bakir Izetbegović, kao i rahmetli Alija Izetbegović, bili meta sličnih napada.

“Kad su mogli pisati o onakvom Aliji rahmetli da je saradnik OZNE, o Bakiru da je šef balkanske mafije, onda može i meni ovo. Narod nije blećak. Svako će po svojoj pameti zaključiti i postupiti.”

Objavu završava porukom o istrajnosti:

“Ja znam gdje sam. Uvijek isto i, uvijek sve izdržati, uz Božiju pomoć. Borba nam je propisana.”


Znate više o temi ili prijavi grešku