POŠTOVANJE SVAKI DAN, NE SAMO 8. MARTA

Sebija Izetbegović: “Umjesto cvijeća i poklona osigurajte siguran život ženama”

Sebija Izetbegovic

Sebija Izetbegović, bivša direktorica Kliničkog centra Univerziteta u Sarajevu (KCUS) oglasila se povodom Dana žena.

U objavi na Facebooku napisala je da “ne slavi 8.mart”, i poslala je snažnu poruku: “koristim ovaj datum da iznesem mišljenje: umjesto cvijeća i poklona obezbijedite siguran život ženama”.

– Bolje je za žene da ih volite i poštujete svaki dan, svaki mjesec, i svaku godinu života nego da ih jedan dan u godini obaspete ne znam kakvim poklonima. Bitna je suština, a ne forma – naglasila je Izetbegović.


Znate više o temi ili prijavi grešku