ZBOG ZLOUPOTREBE POLOŽAJA

Selmo Cikotić danas ide na izdržavanje kazne zatvora u Vojkoviće. Nije molio za odgodu

Selmo cikotic Fena

Selmo Cikotić pravosnažno je osuđen na tri godine zatvora zbog zloupotrebe položaja, nakon što je odbijena žalba državnog Tužilaštva na dužinu kazne...

Selmo Cikotić, bivši državni ministar u ponedjeljak, 2.decembra, javit će se na izdržavanje trogodišnje kazne zatvora, saznaje Raport.

Cikotić je odmah po preuzimanju uputnog akta odlučio da se odazove na poziv Sud BiH i javi se na izdržavanje.

Bivši ministar sigurnosti i jedan od visokopoziconiranih kadrova SDA odlučio je da neće slati molbu i već je obavio posljednje pripreme pred odlazak u zatvor. On se u Vojkoviće mora javiti u ponedjeljak, do 12 sati uvečer.

Podsjećamo, Selmo Cikotić pravosnažno je osuđen na tri godine zatvora zbog zloupotrebe položaja, nakon što je odbijena žalba Državnog tužilaštva na dužinu kazne.

Cikotić je prvostepeno osuđen na zatvorsku kaznu u decembru prošle godine, zato što Sud utvrdio da je zloupotrebio položaj ministra odbrane i nezakonito pogodovao hrvatskoj firmi “Scout” iz Zagreba, čime je državni budžet oštećen za oko 9,7 miliona maraka (oko 4,9 miliona eura).

Viškovi naoružanja

Kako je navedeno u optužnici, Cikotić je nezakonito izmijenio detalje ugovora o prodaji viškova zastarjelog naoružanja, municije i vojne opreme, o čemu nije obavijestio svoje zamjenike niti Predsjedništvo BiH.


Znate više o temi ili prijavi grešku