SMETALI MU NAPADI NA DODIKA

Skandal pred kamerama entitetske televizije: Ambasador BiH u Americi optužio Bošnjake da ruše državu

Telering

„Nisam optimista po pitanju BiH, jer bošnjačka politika ruši ovu zemlju“, rekao je Ambasador BiH u SAD-u Bojan Vujić u Teleringu RTRS-a.

Kazao je da se to najviše vidjelo dok je ministrica vanjskih poslova BiH bila Bisera Turković.

"Uvijek je kršila protokole kada su bili u pitanju određeni sastanci u State Departmentu i Washingtonu. Nikada nije obavještavala našu ambasadu u Washingtonu, nego američku u Sarajevu. Uvijek su reagovale na to i američke institucije", kazao je Vujić, te dodao:

Ovaj sadržaj vam se ne prikazuje jer ste onemogućili Embed kolačiće

"Često je na sastancima pričala protiv Republike Srpske i predsjednika Milorada Dodika. Uvijek sam reagovao na te laži i podmetanja. To nije put, mi trebamo razgovarati i imati dijalog. Zato nisam optimista što se tiče BiH kao zemlje "naveo je Vujić.

U nastavku intervjua verbalno je napao i ambasadora Svena Alkalaja.


Znate više o temi ili prijavi grešku