OŠTRA REAKCIJA

Slavni srbijanski košarkaš Vučiću: "Ovako se izvinjavaš?!"

Vladimir Stimac Aleksandar Vucic

Bivši srbijanski košarkaš Vladimir Štimac oštro je reagirao nakon incidenta ispred Skupštine Srbije, poslavši brutalnu poruku predsjedniku Aleksandru Vučiću zbog napada na mladića koji je došao podržati demonstrante.

Na platou ispred Skupštine, nekoliko desetina ljudi iz šatorskog naselja poznatog kao "Ćacilend" napalo je mladića Nenada, člana kampanje "Trčim za studente". Prolazio je kako bi podržao Dijanu Hrki, majku mladića koji je tragično nastradao u padu strehe u Novom Sadu prije godinu dana, a napadači su mu oduzeli zastavu s natpisom "Trčim za studente".

"Folirant, je li se ovako izvinjavaš?!"

Ubrzo nakon incidenta, poznati košarkaš objavio je kratku i direktnu poruku upućenu Vučiću.

"Jesi li slinio, jesi li se ovako izvinjavao! Folirant!", napisao je Štimac.

Ovaj sadržaj vam se ne prikazuje jer ste onemogućili Embed kolačiće

Reakcija na Vučićev poziv na dijalog

Njegova poruka uslijedila je nakon što je Vučić, na godišnjicu urušavanja krošnji, poslao poruku izvinjenja studentima i onima koji su tokom protekle godine protestovali protiv korupcije i brojnih skandala koji potresaju Srbiju.

"Istinska pravda mora biti zadovoljena, ali ne na ulicama. Istina koja je potkrijepljena dokazima je ona koju bi svi trebali biti spremni prihvatiti. Sutra ne bi trebao biti dan koji nas razdvaja, već nas ujedinjuje u tuzi. Poslije sutra, pokušajmo još jednom s dijalogom u društvu. Oni koji žele protestovati mogu to nastaviti činiti, ali s više poštovanja prema svojim sunarodnjacima koji se ne slažu. Još jednom pozivam one koji protestuju da učestvuju u debatama, ne kroz ultimatume, već kao dio razgovora", naveo je Vučić u svojoj poruci.


Znate više o temi ili prijavi grešku