DRUGOSTEPENA KOMISIJA POPRAVILA NEPRAVDU

Sloboda, Čelik i TOŠK dobili licencu – navijači slavnih klubova konačno mogu odahnuti

Celik

Nakon višesedmične neizvjesnosti i žalbenog procesa, konačno je stigla vijest koju su s nestrpljenjem čekali navijači Slobode, Čelika i TOŠK-a – Drugostepena komisija Nogometnog saveza Federacije BiH usvojila je žalbe ova tri kluba i izdala im licence za nastup u Prvoj ligi Federacije BiH za sezonu 2025/2026.

Sjednica Drugostepene komisije održana je danas u prostorijama NS FBiH, a za razliku od prvostepene komisije koja je odbila njihove prijave, sada je donesena pozitivna i pravosnažna odluka u korist klubova s bogatom sportskom tradicijom.

Tako su Sloboda Tuzla, koja je prošle sezone ispala iz Premijer lige BiH, zatim bivši prvak BiH Čelik Zenica, te TOŠK iz Tešnja, dobili zeleno svjetlo da se i naredne sezone takmiče u drugom rangu bh. nogometa – WWin Prvoj ligi FBiH.

Ove odluke su konačne i ne mogu se dalje osporavati, što je veliko olakšanje za klubove koji su se posljednjih sedmica suočavali s prijetnjom izbacivanja iz sistema takmičenja zbog administrativnih prepreka.

Navijači svih triju klubova sada mogu planirati novu sezonu, a sportski entuzijazam u Tuzli, Zenici i Tešnju ponovo ima čvrst temelj – borbu za vrh tabele i, možda, povratak u društvo najboljih.


Znate više o temi ili prijavi grešku