Socijalistička partija Srpske (SPS) smatra da je potrebno povući imenovanje Gorana Selaka za ministra sigurnosti BiH, iako je ionako malo vjerovatno da bi njegov izbor bio potvrđen u Predstavničkom domu Parlamentarne skupštine BiH.
Iz SPS-a poručuju da političke partije iz Federacije BiH ignorišu stabilnost zemlje i sektor bezbjednosti, fokusirajući se na politikanstvo. Dodaju da će razmotriti daljnje korake ukoliko se u budućnosti steknu povoljniji uslovi.
“Smatrali smo i smatramo da je Selak najbolji kandidat za ovu funkciju, s obzirom na njegovo dugogodišnje iskustvo u bezbjednosnom sektoru”, navode iz stranke.
Podsjetimo, Predstavnički dom PSBiH će sutra održati hitnu sjednicu s tačkom dnevnog reda posvećenom Selakovom imenovanju.