Muškarac koji je danas poslijepodne u Kloštar Ivaniću aktivirao eksplozivnu napravu preminuo je od zadobijenih povreda u bolnici.
Podsjetimo, oko 18:40 policija je dobila dojavu da je starija muška osoba pokušala samoubistvo eksplozivnom napravom te se pritom teško povrijedila. Drugih povrijeđenih nije bilo. Policija je na kraju s njim uspostavila kontakt te su ga odveli na liječenje.
Navodno je riječ o štićeniku doma za starije, koji je i povrijeđen.
Na osnovu saznanja, on je prijetio da će aktivirati još jednu bombu i da će sebi oduzeti život.
Na teren je bio upućen i pregovorač.
Ušuljao se u auto kuvarice pa pobjegao On je iz Doma za starije i nemoćne na istoku Zagrebačke županije pobjegao u automobilu kuvarice koja ga je na zadnjem sjedištu automobila primijetila tek u Školskoj ulici u Kloštru, kada joj je zaprijetio eksplozivom.
Odmah je otvorila vrata i pobjegla te je uspjela pozvati policiju.
Rastrojeni 86-godišnjak navodno je aktivirao nepoznatu napravu u trenutku kad su djeca izlazila iz obližnje škole.