EURO 2024

Stigli sastavi za dvije važne utakmice trećeg kola: Rasplet grupe A

Njemacka euro 2024
Foto © EPA- EFE

Utakmicama između Škotske i Mađarske te Švicarske i Njemačke večeras počinje treće kolo na Evropskom prvenstvu.

Rezultati uživo:

Škotska - Mađarska 21:00 Švicarska - Njemačka 21:00 Utakmice iz minute u minutu: 20:45 - Duel Škotske i Mađarske je praktično dvoboj za treće mjesto.

Škotska bi pobjedom vjerovatno i izborila osminu finala budući da već ima jedan osvojen bod, dok su Mađarima osim eventualne pobjede potrebni i dobri rezultati iz drugih grupa da bi kao jedan od najbolja četiri trećeplasirana nastavio takmičenje u nokaut fazi. Neriješen ishod je vrlo vjerovatno i oproštaj za obje selekcije.

20:40 - Njemačka je sa šest bodova već osigurala plasman u osminu finala, ali nije prvo mjesto u grupi. Za to će joj trebati još minimalno bod u duelu protiv drugoplasirane Švicarske koja ima četiri boda iz prva dva kola. Švicarcima igra samo pobjeda za prvo mjesto u grupi, a vrlo blizu su plasmana u osminu finala čak i ako ih Škotska nekim čudom prestigne večeras na drugom mjestu. 20:35 - Stigli su nam i sastavi za obje utakmice. Škotska će igrati u formaciji 5-4-1, a u prvom timu su: Gunn, Robertson, McKenna, Hanley, Hendry, Ralston, McTominay, McGregor, Gilmour, McGinn i Adams.

S druge strane, Mađari će odgovoriti s formacijom 3-4-2-1, a od prve minute igrat će: Gulacsi, Dardai, Orban, Botka, Kerkez, Schafer, Styles, Bolla, Szoboszlai, Sallai i Varga.

Švicarska će protiv Njemačke igrati u formaciji 3-4-2-1. U prvom timu su: Sommer, Rodriguez, Akanji, Schar, Aebischer, Xhaka, Freuler, Widmer, Rieder, Ndoye i Embolo.

Domaćin prvenstva će odgovoriti u formaciji 4-2-3-1, a od prve minute igrat će: Neuer, Mittelstadt, Tah, Rudiger, Kimmich, Kroos, Andrich, Wirtz, Gundogan, Musiala i Havertz.