ČETVRTA TENISERKA SVIJETA

Swiatek pregazila Benčić i zakazala finale Wimbledona s Anisimovom

Iga Swiatek

Četvrta teniserka svijeta, Iga Swiatek, rutinski je izborila svoje prvo finale Wimbledona nakon što je u polufinalu savladala Švicarku Belindu Benčić rezultatom 6:2, 6:0.

Swiatek je odigrala dominantan meč i nije ostavila ni najmanju šansu povratnici na teniske terene Benčić, koja je nakon porođaja napravila sjajan povratak i iznenađujuće stigla do polufinala iz pozicije 35. teniserke svijeta.

U prvom setu Poljakinja je uzela dva breaka i rutinski slavila sa 6:2, dok je u drugom setu potpuno dominirala i zaključila meč s “nulom”. Bila je to još jedna demonstracija sile Swiatek, koja već godinama pripada svjetskom vrhu i sada ima priliku da se domogne svoje šeste Grand Slam titule.

Dosad je četiri puta osvajala Roland Garros i jednom US Open, dok je Wimbledon jedini Grand Slam na kojem dosad nije igrala finale – sve do sada.

U borbi za trofej čeka je senzacionalna Amerikanka Amanda Anisimova (12. WTA), koja je ranije izbacila svjetsku broj 1 Arinu Sabalenku. Finale ženskog Wimbledona igra se u subotu u 15 sati na Centralnom terenu All England Cluba.


Znate više o temi ili prijavi grešku