Veliki navijač Fudbalskog kluba Željezničar, Elvir Šačić poznat kao Crni, preminuo je danas, što je uzrokovalo veliku tugu među navijačima i klubom.
Željezničar je uputio iskreno saučešće porodici Šačić, prijateljima i svima koji su ga poznavali.
“Veliko nam je žao. Nedostajat će nam tvoja energija, tvoj glas s južne tribine i vjera u naš klub. Rahmet duši…”, poručili su iz kluba sa Grbavice.
I navijačka grupa Manijaci oprostila se od svog velikog člana, ističući njegovu hrabrost i neizmjernu ljubav prema klubu.
“Danas smo izgubili našeg Elvira Šačića Crnog, čovjeka koji je ostavio neizbrisiv trag na našoj tribini. Bio je jedan od prvih, uvijek hrabar, bez kalkulacija i uvijek uz nas,” stoji u poruci Manijaka.
Zbog gubitka, odlučeno je da se sutrašnja proslava godišnjice grupe otkaže, a na utakmici protiv GOŠK-a neće biti navijanja u prvom poluvremenu.
“Veliki gubitak za nas. Sutra nećemo navijati u prvih 45 minuta,” poručili su iz grupe Manijaci.
Željezničar sutra na Grbavici igra posljednju utakmicu u ovoj sezoni protiv GOŠK-a s početkom u 18:00 sati.